Pousada Kumaki to restauracja z prawdziwą duszą. Zakochałam się z tym miejscu, chyba od razu, jak wyłączyłam silnik swojego samochodu i zaczerpnęłam pierwszy łyk kumakowego powietrza. Konie, które jakoś coraz mocniej mnie interesują, mają ponoć jeszcze więcej empatii niż psy, co jest szalenie intrygujące. Restauracja w swojskim klimacie z dopieczonymi bibelotami, czyli coś, na co kobiety zwracają uwagę w szczególności i piękne otoczenie, pozwalające na ceremonię w uroczej altance na dworze.

Martyny sukienkę zapamiętam na zawsze, ponieważ ozdabiała ją ogromna kokarda, a ja jako miłośniczka mody, uwielbiam takie odważne posunięcia. Jeremiasz, z którym podczas przygotowań omówiliśmy wszystkie aspekty wykańczania domu, ponieważ oboje właśnie byliśmy na tym etapie. Zapowiadało się, że będzie bardzo dobrze i raczej spokojnie, choć czułam na plecach przyśpieszony oddech młodej pary.

Przysięga rozbroiła napięcie, Jeremiasz pokazał wszystkim, że tak mężczyźni mogą płakać, mogą się wzruszać i mogą mówić przepiękne rzeczy, a wszystko w imię miłości. Przyznam Wam, że jestem fanką takich oryginalnych i płynących z serca słów przysięgi i uznania dla drugiej osoby. Za moich czasów tego niestety nie było, ale Wam wszystkim, którzy jesteście jeszcze przed, serdecznie polecam!